3000+ Reviews

Basic Brows

Szkolenie podstawowe z makijażu permanentnego brwi. W pierwszym dniu szkolenia przedstawiona zostaje wnikliwie teoria, omawiamy główne aspekty mikropigmentacji, analizujemy BHP w gabinecie, bierzemy pod lupę budowę skóry, rodzaje cer, kształty twarzy, kolorymetrie, wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu. Schemat zabiegu, pigmenty organiczne i nieorganiczne, pielęgnacje po zabiegu, wdamy się w szczegóły pracy urządzenia do makijażu permanentnego, igieł, kartridży oraz technikę pigmentacji.

Szkolenie przeznaczone dla osób początkujących. Zakres szkolenia obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną czyli samodzielną pracę z klientem pod okiem instruktora. Po zakończonym szkoleniu kursant jest gotowy do samodzielnej pracy w gabinecie z zakresu makijażu permanentnego brwi.

Pierwszego dnia zaczniemy praktykę
Nauka perfekcyjnego rysunku wstępnego brwi za pomocą nitki. Ćwiczenia na sztucznej imitacji skóry, dzięki temu trener rzetelnie wytłumaczy jak pracować i operować maszyną, zobrazuje różne kształty i techniki pigmentacji brwi.

W drugim dniu szkolenia
Kursant samodzielnie pigmentuje brwi techniką POWDER&OMBRE na modelkach pod okiem trenera, omawiamy znieczulenia oraz najczęściej popełniane błędy. Zapozna się z ogólnie panującymi zasadami kształtu brwi. Poprawna pigmentacja urządzeniem do makijażu permanentnego rączką akupunkturową oraz kartridżową.


rabat na zakupy w moim sklepie internetowym

grupy wsparcia po szkoleniu

grupy maksymalnie 3 osobowe

Kontakt i wszelkie informacje na temat szkoleń i dotacji.
Luiza Roszyk – tel. 509 167 569

Najbliższe szkolenia
08 - 09 kwiecień
21 - 22 maj
18 - 19 czerwiec
23 - 24 lipiec

Koszt szkolenia
Zapytaj o cennik szkoleń
Trener
Monika Ochla

Cele ogólne

Doskonalenie techniki oraz umiejętności pigmentacji.

Cele szczegółowe

Kursant poznał aspekty prawne oraz ubezpieczeniowe potrzebne do pracy z klientem, potrafi rozpoznać fototyp skóry, układu krwionośnego oraz limfatycznego. Zapoznał się z kształtami twarzy, rodzajami cer, ma wiedzę na temat systemu odpornościowego organizmu. Zna zasady higieny i dezynfekcji w gabinecie kosmetycznym. Wie jak wykonać test alergiczny przed zabiegiem. Potrafi wymieniać przeciwwskazania do zabiegu oraz przeprowadzić konsultację przed zabiegiem z klientem, a także omówić świadome wyrażenie zgody. Zna kolejność wykonywanych czynności w przygotowaniu klienta do zabiegu. Poznał technikę pigmentacji na sztucznej skórce treningowej oraz na modelce. Potrafi wykonać rysunek wstępny brwi za pomocą nitki, miarki, suwmiarki, chusteczki. Zapoznał się z ogólnie panującymi zasadami kształtu brwi. Kursant potrafi obsłużyć urządzenie do makijażu permanentnego. Samodzielnie wykonuje makijaż permanentny brwi techniką Powder&Ombre.

Harmonogram

Dzień I - 9 godzin

9:00 - 9:45
Instruktor wita się z kursantami, przekazuje informacje wstępne. Wyświetla prezentację multimedialną omawiając fototypy skory oraz tłumaczy zasady kolorymetrii.
9:45 - 10:30
Kursant zapoznaje się z zasadami higieny oraz sterylizacji w gabinecie. Poznaje produkty potrzebne do dezynfekcji skóry oraz ogólne postępowania związane ze sterylizacją narzędzi.
10:30 - 11:15
Omówienie przeciwwskazań do zabiegu i grożących powikłaniach. Prezentacja prezentacji z klientem ( na co zwrócić uwagę, w jaki sposób przeprowadzić wywiad przed zabiegiem), poznaje aspekty prawne, budowę skóry oraz wykonanie testu alergicznego.
11:15 - 11:30

Przerwa kawowa

11:30 - 12:15
Instruktor wymienia potrzebne narzędzia oraz produkty do przeprowadzenia zabiegu. Omawia kolejność wykonywanych czynności przed zabiegiem krok po kroku.
12:15 - 13:00
Kursant na kartach pracy poznaje zasady rysunku wstępnego brwi.
13:00 - 13:45
Instruktor omawia rodzaje oraz grubości igieł do pigmentacji, prezentuje w jaki sposób pigment zostaje wprowadzony w zależności od rodzaju igły.
13:45 - 14:45

Przerwa obiadowa

14:45 - 15:30
Prezentacja na skórce treningowej techniki pigmentacji brwi.
15:30 - 17:00
Praca kursanta na skórce treningowej

Dzień II - 11 godzin

Nauka pracy z klientem, samodzielna praca kursantki. Pod okiem instruktora nauczysz się rysunku wstępnego, poprawnej pigmentacji urządzeniem do makijażu permanentnego. Po ukończeniu szkolenia kursant jest gotowy do samodzielnej pracy w gabinecie. Kursant nauczy się wykonać makijaż permanentny brwi tecniką Powder&Ombre Brows.
9:00 - 9:45
Instruktor wita się z kursantami, przekazuje informacje dotyczącą przebiegu całego dnia szkolenia. Kursanci przygotowują swoje stanowiska pracy do zabiegu.
9:45 - 12:00
Omówienie techniki pigmentacji brwi z prawidłowym rozłożeniem światłocienia, ćwiczenie pigmentacji oraz techniki na sztucznych skórkach treningowych.
12:00 - 12:15

Przerwa kawowa

12:15- 14:30
Samodzielna praca kursanta na modelce pod okiem instruktora- pigmentacja brwi.
14:30 - 15:00

Przerwa obiadowa

15:00 - 17:15
Samodzielna praca kursanta na modelce pod okiem instruktora – pigmentacja brwi.
17:15 - 18:00
Omówienie całego dnia. Podsumowanie.
flaglicenseuseruserscartmap-markerlocationdinnercoffee-cupselectthumbs-upcrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram